Internet + Telewizja
Wybierz interesujący Cię pakiet i ciesz się nową,
cyfrową jakością obrazu wraz z internetem
światłowodowym.
Sprwadź ofertę
Telewizja światłowodowa
Bogaty wybór pakietów telewizyjnych
stworzony dla Ciebie i Twojej rodziny!
Sprawdź ofertę
Internet
do 600 Mbps
Technologia światłowodowa na wyciągnięcie
ręki już w Twoim domu.
Sprawdź ofertę
Previous slide
Next slide

Promocje

Często zadawane pytania

Dostęp do Internetu świadczony za pośrednictwem Wide-Net nie jest obarczony żadnymi limitami. Co to oznacza ?

W przeciwieństwie do wielu reklamowanych usług (np. LTE Cyfrowy Polsat) pobieranie dużej ilości danych nie wiąże się z dodatkowymi kosztami, dzięki czemu unika się nieprzyjemnych niespodzianek związanych z koniecznością dopłaty za wykorzystanie danych ponad limit.

U nas macie Państwo klarowną sytuację, płacicie jedną ustaloną w cenniku stawę i ani złotówki więcej.

Szybkość pracy łącza uzależniona jest od wybranego przez Państwa pakietu usług.
Maksymalną prędkość, jaką możecie Państwo wykupić uzależniona jest od technologii, w której zrealizowane jest połączenie z siecią.

Firma Wide-Net gwarantuje pakiety od 90 do 100% zgodnie z umową wówczas gdy spełnione są następujące parametry podłączenia:

* bezpośrednie podłączenie komputera z urządzeniem dostępowym kablem Ethernet kategorii 5 (z pominięciem sieci domowej),

* sprawdzenie czy karta sieciowa obsługuje tryb 100 lub 1000 Base-T i jest ustawiona w trybie autonegocjacji,

* odłączenie wszystkich innych urządzeń korzystających z Internetu przewodowo jak i bezprzewodowo,

* weryfikacja, czy nie ma uruchomionych w tle żadnych appkacji korzystających z Internetu,

* pozostawienie przeglądarki przez którą jest wykonywany pomiar jako jedynej appkacji uruchomionej w systemie operacyjnym,

* wyłączenie w opcjach przeglądarki korzystania z serwera proxy,

* wyłączenie na czas pomiaru firewall-a (zapory) oraz oprogramowania antywirusowego,

* włączenie firewall-a (zapory) oraz oprogramowania antywirusowego.

Często zdarza się, że nie możemy osiągnąć pełnej prędkości ściągania i/lub wysyłania, kiedy łączymy się z siecią za pośrednictwem routera Wi-Fi. W wielu przypadkach za taki stan obarczany jest dostawca usług. W rzeczywistości problem może leżeć (i bardzo często leży) po stronie routera, który mamy zainstalowany w naszym domu.

Obecnie nadal jeszcze bardzo popularnymi routerami są te, pracujące w standardzie 802.11b/g, czyli z maksymalną prędkością 54Mbit/s. Ta prędkość jest prędkością "brutto", czyli oznacza to, że prędkość użyteczna jest odpowiednio mniejsza i zależy od wielu czynników. W praktyce, w dobrych warunkach jest to maksymalnie 15-20Mbit/s.

Gorzej jednak gdy mamy jeszcze starszy router pracujący w standardzie 802.1b (lub router 802.11b/g, skonfigurowany do pracy w trybie "b only") - w tym przypadku nie możemy osiągnąć więcej jak 4-6Mbit/s - "przy dobrych wiatrach"


Rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w urządzenie obsługujące standard 802.11n, oferujące prędkości 150Mbit/s lub 300Mbit/s radiowo.


Jeżeli planujecie Państwo zakup routera i potrzebujecie pomocy w wyborze - prosimy o informację, pomożemy dokonać wyboru.

Można skorzystać ze SpeedTest.NET, wchodząc na tą stronę: Speedtest
Wybieramy serwer (Rzeszów, Warszawa, Poznań - dają gwarancję, że pomiar będzie najbardziej dokładny)
Można również odwiedzić stronę http://noc.gts.pl i z niej pobrać plik testowy, obserwując prędkość ściągania.

Oczywiście każdy pomiar należy robić na tzw. pustym łączu, tzn. należy wyłączyć wszelkie programy działające w tle, które mogą wywołać ruch na łączu (np. programy p2p, aktualizacje antywirusa, itp).

Jeżeli wynik pomiaru jest niższy niż oczekiwany a my łączymy się z siecią poprzez router WiFi, należy sprawdzić czy przyczyną zaniżonego wyniku nie są problemy z połączeniem bezprzewodowym. W tym celu sugerujemy, aby ponownie wykonać pomiar, łącząc się z routerem za pośrednictwem kabla.

Szybkości transmisji gwarantowane są do punktów styku sieci Wide-Net z sieciami innych operatorów. Oznacza to, że dobre polskie serwery powinny być osiągalne w przybliżeniu z maksymalną prędkością, stosowną do wykupionego abonamentu. Z uwagi jednak na rozproszoną naturę sieci Internet, nie mamy możliwości zagwarantowania szybkości transmisji do konkretnego jej punktu.

Dostęp do Internetu świadczony przez Wide-Net nie ma żadnych ograniczeń ani czasowych, ani jakościowych, czy też ilościowych. Żadna usługa dostępna w Internecie nie jest zablokowana (brak blokady portów).

W zasadzie każdy komputer, nawet ten który ma 10 lat spełnia wymagania. Jedynym wymogiem jest sprawna karta sieciowa, pracująca w standardzie Ethernet lub FastEthernet - charakterystyczne gniazdo "podobne" do gniazda telefonicznego - znajduje się na płycie głównej wielu współczesnych komputerów. Jeśli komputer nie posiada takiego gniazda, konieczne może być wyposażenie go w kartę sieciową (koszt ok. 30 zł). Nie są potrzebne drogie modemy, przystawki czy inne urządzenia.

Jeżeli posiadasz w domu router lub inne urządzenia, za pośrednictwem których łączysz się z Internetem, sprawdź następujące rzeczy:


* czy kontrolki sygnalizujące obecność zasilania świecą się

* czy któryś z kabli nie odłączył / uszkodził się

Jeżeli uważasz, że żadne z powyższych zdarzeń nie ma miejsca, spróbuj na kilka minut wyłączyć z zasilania urządzenia, które służą zapewnieniu dostępu do Internetu. Być może zawiesiły się np. w wyniku zakłóceń pochodzących z sieci energetycznej. Po takim zabiegu dostęp do Internetu powinien być znowu możliwy.

Jeśli nadal nie ma dostępu do Internetu, poczekaj godzinę lub dwie, jeżeli w tym czasie sytuacja nie zmieni się, skontaktuj się z nami aby uzyskać wsparcie techniczne.

Sprawdź czy jesteś w zasięgu sieci